Hakerzy zyskali dostęp do Clubhouse!

Clubhouse mierzy się z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa danych.

Podczas gdy Clubhouse cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a liczba uczestników z Polski wzrasta z dnia na dzień, ujawniono kilka głównych wad, na które właściciel aplikacji będzie musiał pilnie odpowiedzieć. Wg BBC hakerzy uzyskali dostęp do audio Clubhouse.

Zdaniem rzeczniczki Clubhouse Reemy Bahnsay „Niezidentyfikowany użytkownik mógł przesyłać strumieniowo kanały audio Clubhouse z wielu pokoi do swojej własnej witryny internetowej” Chociaż firma twierdzi, że na stałe zablokowała tego konkretnego użytkownika i zainstalowała nowe zabezpieczenia przed powtórnym atakiem, naukowcy twierdzą, że platforma może nie być w stanie składać takich obietnic.

Pojawiły się też problemy z moderowaniem. W odpowiedzi na zarzut dotyczący mowy nienawiści i nadużyć, Clubhouse wydał oświadczenie potępiające mowę nienawiści i nadużycia.

I jeszcze trzeci problem o którym mówi się ostatnio w kontekście tej aplikacji; Grupa badaczy ze Stanford Internet Observatory przyjrzała się bliżej jej zabezpieczeniom. Jak się okazało, program umożliwia uzyskanie dostępu do danych użytkowników, a potencjalnie – nawet do nieprzetworzonego dźwięku. Mogą korzystać na tym chińskie służby wywiadowcze. Clubhouse korzysta z usług chińskiej firmy Agora. To ona zapewnia platformę, która jest niezbędna do przesyłania dźwięku w czasie rzeczywistym, co jest podstawą interakcji w aplikacji.
Jednocześnie, co chciałabym podkreślić, specjaliści przyznają, że jest to bardzo mało prawdopodobne.

Daleka jestem od teorii spiskowych i obaw, zwłaszcza gdy uczestniczymy w „grzecznych” rozmowach. Sugeruję więc rozsądek i dobrą zabawę korzystając z tej aplikacji.

Zachęcam do dyskusji na ten temat na:

Instagramie i Facebook

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.